Alexandr Špunda

Alexandr Špunda - fotograf

 

CZ UK

Copyright © Alexandr Špunda

Moje fotostudio nabízí zhotovení uměleckých a reklamních fotografií všech kategorií – od produkt foto, přes modeling, glamour, architekturu až po charakteristické portréty a akty.

Mojí specialitou je zakázková realizace privátních fotokolekcí. Na tento produkt se u nás zaměřuje velice málo fotoateliérů. Ve světě se však stává velmi žádaným.

Na přání klienta realizuji exkluzivní fotografické kolekce a to jak ve studiu, tak i v exteriérech a nezvyklých a zajímavých interiérech.
Většina z Vás má pouze fotografie z dovolené a rodinné momentky. Realizace netradičního profesionálního focení představuje velmi zajímavý zážitek a příjemnou změnu.
Ke každému klientovi přistupuji plně individuálně. Respektuji Vaše přání a pro Vaši stoprocentní spokojenost věnuji velkou důležitost již přípravě celého projektu. Samozřejmě jsem Vám schopen zajistit poradenský servis v oblasti vizáže a image, spolupracuji za tímto účelem s profesionály v daném oboru.

Chcete si splnit sen a vypadat jako Holywoodská hvězda? Vše možné!!! Retušování a další takřka neuvěřitelné úpravy snímků

Nadstandardně nabízím zároveň i možnost počítačové retuše a nejrůznějších úprav snímků. Pracuji s plně digitální technologii, která dovoluje nejrůznější „kosmetické a chirurgické“ úpravy dle Vašich přání. Jen namátkou: odstranění kosmetických vad pleti (akné, jizvy apod.), zeštíhlení částí, nebo celé postavy, „domodelování“ určitých partií, zvětšení poprsí, vytvarování břišních partií, hýždí a boků, vybělení zubů, přebarvování vlasů a mnoho jiného.

Dokumentární fotografie

Na zakázku fotografuji rovněž nejrůznější akce – svatby, rauty, rodinné oslavy i akce většího rozsahu – kongresy, veletržní expozice apod. V případě větší akce je ovšem třeba zakázku zadat s dostatečným předstihem – některé velké akce (např. reprezentační plesy, rozsáhlé firemní prezentace s programy, módní přehlídky a další) fotíme zpravidla v týmu. Naplánování takové akce je případ od případu individuální, záleží na rozsahu akce a požadavcích klienta.

Kalendáře, katalogy a reklamní tiskoviny

kalendáře, katalogy a reklamní tiskoviny – vše pod jednou střechou !!! Spolupracuji s prvotřídními profesionálními grafiky i reklamními agenturami. Na přání klienta můžeme „na klíč“ zrealizovat výrobu reklamních tiskovin, kalendářů a jiných produktů k propagaci Vaší firmy „od A do Z“. Od prvotního nápadu (zpracování návrhu a projektu, nafocení, grafické zpracování, včetně profesionální stylizace textových částí) až po samotný tisk.

Galerie fotografií

Téměř všechna díla prezentovaná na těchto stránkách v jednotlivých galeriích jsou prodejná. Fotografie jsou v limitovaných malých sériích – signovány a číslovány (maximálně 10 kusů na jeden motiv). Na zakázku lze zhotovit i velkoplošné fotografie a tisky.

Orientační ceník

Ceny foto-kolekcí pro soukromé klienty a pro nekomerční účely ( portrét, akt, glamour…) začínají již na 2‘000,- Kč. Dokumentární foto již od 1‘500,-

Menší foto-kolekce (dvou - tříhodinové focení v ateliéru – cca 150 záběrů, ze kterých se pak vybírají fotografie k finálním úpravám) již od 2‘500,- Kč

Velká foto-kolekce: celodenní focení v ateliéru (cca 5 – 6 hodin, cca 300 – 350 záběrů) již od 4‘500,- Kč.

Modelingový book: dle rozsahu a požadavků již od 7‘500 ( cena zahrnuje velkou foto-kolekci, výběr cca 5 – 6 fotografií, jejich grafické zpracování, kompletní retuše – včetně rozsáhlejších retuší – tj.: veškeré jizvy, pleťové vady – popř. znamínka, na přání - doformování poprsí, boků, korekce problémových zón postavy, případné odstranění některých „faldíků“ atd...) + fotografie formátu A4 + CD.

Vizážistka: od 1500,- za makeup a asistenční dohled po celou dobu fotografování (min. 4 hodiny )

Svatby: obřad + umělecké foto páru po obřadu + balíček fotografií menšího a většího formátu + CD : od 5‘500,- Kč
Celodenní focení: příprava  na obřad + obřad + umělecké foto páru po obřadu + foto z následné oslavy + balíček fotografií menšího a většího formátu + CD : od 7‘000,- Kč.

Dokumentární fotografie: firemní prezentace, tiskové konference, párty, divadelní představení, kulturní a sportovní akce: první hodina 2'000,- Kč, druhá a třetí hodina 1'000,- Kč/ hodina, každá další započatá hodina 600,- Kč.

Produktová fotografie: 1 kus (pouze jediný produkt) běžné produktové fotografie: 1000,- Kč.
2 – 5 kusů: 500 Kč/kus
Každý další produkt: 300,- Kč/kus. Při větším množství výrazná sleva.

Reklamní „Image“ fotografie: již od 2‘000,- Kč / kus ( aranžované produktové a jiné reklamní fotografie – zahrnuje vytvoření několika návrhů a konceptů fotografie, vytvoření vhodného aranžmá pro podpoření image produktu a následné grafické zpracování).

Retuše a úpravy - u všech foto-kolekcí vyjma dokumentárních, produktových a hromadných fotografií provádíme standardně (již zahrnuto v ceně) základní retuše drobných pleťových vad v obličejové části. Ostatní retuše a případné grafické práce jsou na přání klienta zpoplatněny částkou 400,- Kč/hodina.

Pro firemní a stálé zákazníky máme připravenu řadu velmi zajímavých individuálních řešení, včetně velmi výhodných paušálních balíčků. Podmínky i Vaše představy s Vámi velmi rádi probereme při osobním jednání.

V případě přepravy osvětlovací techniky mimo ateliér je účtován jednorázový manipulační poplatek 500,- Kč.

Všechny ceny jsou platné v rámci okresu Brno – město. Mimo tento rámec je navíc účtováno dopravné a prokazatelné náklady v rámci práce na zakázce.

„Prvo-zákazníci“ platí zálohu na služby ve výši předpokládaných provozních nákladů předem.

Veškeré foto-práce jsou standardně dodávány v digitální podobě na nosičích CD, nebo DVD. Za příplatek zhotovujeme i fotografie na papír či plátno a to i velkoformátové.